Ужгородський міськрайонний суд виніс вирок колишньому заступнику міського голови Ужгорода Іштвану Цапу — 6 років позбавлення волі. Про це експосадовець повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Розгляд справи тривав понад 5 років. За даними Закарпатської обласної прокуратури, Цап пропонував представнику ТОВ посприяти у вирішенні питання щодо викупу товариством земельної ділянки по заниженій вартості, вказаній у звіті про експертну грошову оцінку. Земля, про яку йшлося, знаходилася на околицях Ужгорода та призначалася для обслуговування автомийки.

У прокуратурі кажуть, що надали беззаперечні докази, зокрема, заяву щодо вимагання ексзаступником міського голови неправомірної вигоди в розмірі 45 тисяч гривень, відеозаписи зустрічі обвинуваченого з заявником, протокол огляду місця події, де правоохоронці знайшли грошові кошти – предмет неправомірної вигоди.

За версією слідства, у тодішній “схемі” брали участь перший заступник мера Ужгорода Іштван Цап, тодішній голова земельної комісії Станіслав Пономарьов (згодом визнаний невинним) та працівник одного із комунальних підприємств Ужгорода Олег Громадський (отримав 5 років позбавлення волі).

Натомість Іштван Цап стверджує, що докази несправжні, а відео змонтоване.

“За близько сотні судових засідань ми розбили прокурорів в пух і прах – ані свідків, ані речових доказів. Нічого від слова абсолютно. Єдине чим прокурори продовжували кволо махати – копії монтованих роликів невідомого походження. Щоб забрати у них і цю можливість – провели судову експертизу. За висновком Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз надані відео – копії з елементами монтажу. І от, рятуючи справу від повного розвалу і провалу, суд видав геніальне: “Копії – це оригінал”. Це таке, ніби вас пробують засудити за вбивство людини, яку застрілили з пістолету, але, при цьому: загиблого – нема, пістолету – нема, кулі – нема, а у справі є тільки фото предмету, схожого на пістолет”, — каже обвинувачений.

Відтак, колишнього заступника мера засудили до 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна та позбавленням права протягом 3-х років обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими функціями. Його посереднику за пособництво у вказаному злочині призначено покарання у виді 5 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Як повідомив Віталій Глагола, Цап планує подавати апеляцію на таке рішення суду. Наразі він перебуває під заставою у розмірі 240 000 гривень. Інший засуджений — Олег Громадський — теж під заставою до завершення апеляції.

Залишити відповідь