На разі багато ще закарпатців вважають коронавірус нічим іншим, як вигадкою, «спланованою аферою».

Тим не менше, в області дедалі частіше фіксують високий рівень нових інфікованих та смертей. Лише за останній тиждень, за словами директора обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака Юрія Яцини, в області померло більше людей, аніж за кілька місяців.

 А станом на 15 березня в області зафіксовано 554 нових інфікованих та 17 летальних випадків. Критичною із поширенням епідемії є й ситуація на Перечинщині, а зокрема, в селі Зарічево Перечинської ОТГ.

Інфікованих із діагнозом COVID-19 відправляють на лікування до Сваляви або ж Воловця, обласна інфекційна ущент переповнена. Через брак місць у лікарнях, а, зокрема, в обласній інфекційці, багато хворих із COVID-19 лікуються вдома.

Така ситуація спіткала й місцеву мешканку пані Олену Козак. Три тижні тому пенсіонерка, а до того ще й хронічний астматик перехворіла цією недугою. Що довелось їй пережити, як вона відзначає, не побажає ні найзлішому ворогу.

– Після підтвердженого діагнозу, бо робили мені тест на COVID-19, не могла й уявити, наскільки і дійсно буде важким перенесення тієї хвороби. Два тижні блювала, не могла нічого їсти, пила одні чаї та приймала ті ліки, що по навиписувала сімейний лікар, – відзначає пані Олена. – Крім того, була страшна діарея та слабість, не могла і ходити, бо паморочилось в голові.

Жінка просила, аби її доправили до лікарні, бо лише під наглядом медиків, почуватиметься у більшій безпеці. Однак, за її словами, помістити її на стаціонар було ніде, як власне і її сина Михайла. Він теж захворів на день пізніше від матері. Однак, симптоми у нього були украй важчими, відзначає пані Олена.

–У мене була гарячка до 38-39, більше не доходила, а от у сина Михайла температура піднімалася часом до 40, – відзначає Олена. – То ж ми обоє лікувались удома, три тижні лежали хрестом. Наглядала за нами сусідка Люда, носила постійно їсти. Без її допомоги обійтися було б важко,– зазначає пані Олена.

За словами жінки на вулиці, майже у кожній другій сімї перехворіли корона вірусом, дехто хворіє і досі.

– Одні лікуються вдома, а інші – по лікарнях. Майже у кожній другій хижі люди перехворіли коронавірусом.

Що найцікавіше, як відзначає пані Олена, то, не зважаючи на тяжкість симптом під час хвороби, нюху вона не втрачала.

– Кажуть, у більшості пацієнтів під час хвороби, зникає відчуття запахів, люди не мають нормального нюху та смаку. У мене із цим проблем не було і зараз, Богу дякувати, маю хороший нюх, – додає жінка. Трохи важко ще зараз відходити, але вже можу і їсти потроху і легше ходити, не крутиться так в голові. Найстрашніше, із Божою поміччю, уже минулось. Пережила я і дійсно важкий момент, бо було важко із диханням, я і так задихалась, а тут ще і вірус добавив мук. Думала, дійсно, не виживу, –зізнається. – Багато пенсіонерів померло від цієї інфекції.

Голос Карпат

Залишити відповідь