240 народних обранців підтримали відсторонення Дмитра Разумкова від ведення двох найближчих засідань Верховної Ради. Ініціювали відсторонення фракція “Слуга народу”, а також групи “Довіра” та “За майбутнє”. Питання про відкликання Разумкова з посади депутати включили до порядку денного засідання Верховної Ради, яке відбудеться у четвер, 7 жовтня.

Депутати-закарпатці, як списочники так і мажоритарники, у переважній більшості підтримали відсторонення спікера. Так, парламентарі із “Слуги народу” та групи “Довіра” проголосували “за”. Своє “проти” висловили нардепи із “ЄС” Іванна Климпуш-Цинцадзе та Нестор Шуфрич із “ОП-ЗЖ”. Їхня позиція повністю співпадала із рішенням їхнії партій.

Представник “Батьківщини” Іван Крулько у залі зареєструвався, але не голосував. Переважна більшість його однопартійців була проти. Віктор Балога із депутатської групи “За майбутнє” був відсутній у сесійній залі. Його група підтримала відсторонення голови Парламенту.

Балога В.І. – відсутній
Горват Р.І. – за
Жупани А.В. – за
Климпуш-Цинцадзе І.О. – проти
Костюх А.В. – за
Кривошеев І.С. – за
Крулько І.І. – не голосував
Лаба М.М. – за
Лунченко В.І. – за
Петьовка В.В. – за
Поляк В.М. – за
Шуфрич Н.І. – проти

Серед імовірних причин його відкликання українські ЗМІ повідомляли про надмірну автономність спікера в ухваленні деяких рішень. У публічну площину конфлікт між фракцією та Разумковим вийшов після виступу голови парламенту проти внесення до порядку денного Ради законопроєкту про деолігархізацію.

Остаточно в опалу до Президента Зеленського спікер Разумков потрапив 20 вересня, коли виступив проти внесення у порядок денний антиолігархічних законопроектів. Сам він в той день перебував на ізоляції через коронавірусу. У підсумку олігархічний закон із суперечливими одна одній правками ухвалили 23 вересня.

Залишити відповідь