На півдні Румунії знову трясе. За останні дні відбулося близько 500 афтершоків після землетрусу магнітудою 5,7, що стався у вівторок, 14 лютого, а останній найпотужніший у п’ятницю вранці – з магнітудою 4,3. Епіцентр знаходиться біля містечка Горж на глибині до 8,7 кілометрів.

Після чергового відчутного землетрусу, зафіксованого вчора вранці, префектуру (мерію) у місті Горж евакуювали. Люди в будівлі запанікували і покинули будівлю. На кадрах, знятих зсередини будівлі, видно, як люди спускаються по сходах і виходять з офісів. За словами представників мерії частину співробітників відпустили додому.

«Це досить інтенсивна активність, і вона, ймовірно, триватиме. Це активність у сейсмічній зоні, яка не була активною протягом 80 років, з моменту останнього землетрусу. Хоча в принципі активність після сильного землетрусу на поверхні, де є багато розломів, розташованих в одному місці, є нормальною”, – заявив Костянтин Йонеску, директор румунського Національного інституту фізики Землі (INFP).

Черговий землетрус на півдні Румунії. Люди панікують, закривають школи, евакуювали мерію

Страх перед ще одним можливим потужним землетрусом змусив багатьох жителів міста Тиргу-Жіу (яке розташоване за кілька десятків кілометрів від епіцентру) залишити місто принаймні на кілька днів. Як повідомляє місцеве видання pandurul.ro, в муніципалітеті немає жодного кварталу, з якого за останні кілька днів не виїхала хоча б одна родина.

«Тут половина кварталу поїхала жити на дачу. І я зробив те саме. Ми взяли дитину і переїхали до батьків у село. Замість того, щоб залишатися на четвертому поверсі, я готовий за краще щодня їздити на роботу до Тиргу-Жіу, ніж чекати поки знову вдарить землетрус у нашому кварталі. Я відчув землетрус у вівторок, коли був у квартирі. Це жахливе відчуття безпорадності, коли ти бачиш, як усе рухається навколо, і ти не знаєш, що робити», – розповів житель Тиргу-Жіу. Після землетрусів у вівторок і середу та їх афтершоків було пошкоджено кілька будівель, в тому числі кілька шкіл та дитячих садочків. Наразі триває оцінка руйнувань.

Крім того, для безпеки дітей прийнято рішення комітетом з надзвичайних ситуацій округу Горж не розпочинати заняття в школах у наступний понеділок.


У компанії PAID, що займається страхуванням від стихійних лих оголосили, що до 17 лютого було зафіксовано 139 повідомлень про збитки після землетрусів у Горжі, які сталися 13 і 14 лютого. Внаслідок землетрусу пошкоджено кілька будівель, зокрема ратуші у місті Тиргу-Жіу та повіті Горж.

Сейсмологи кажуть, що поштовхи (афтершоки) після землетрусів можуть тривати навіть два місяці. “Афтершокова активність може розтягнутися на місяць, навіть на два”, – сказав директор INFP.

З досвіду інших регіонів Румунії, таких як Галац у 2013 році, підземні поштовхи там відбувалися з вересня по грудень.

Залишити відповідь