8 березня у Закарпатській області було встановлено найвищий рівень епідемічної небезпеки – регіон перейшов у “червону зону”. Таке рішення було прийнято, 6 березня на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

8 березня головний лікар Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака Юрій Яцина заявив, що медичній системі Закарпаття загрожує колапс. Він зазначив, що області не вистачає місць, медперсоналу й обладнання, а електромережі не витримують навантаження.

Що передувало?

Станом на початок березня на Закарпатті перевищує норму рівень госпіталізації. Станом на 4 березня в області фіксували 92 госпіталізації на 100 тисяч населення, коли норма менш ніж 60 госпіталізацій на 100 тисяч населення.

Хворих на COVID-19 чи з підозрою на захворювання госпіталізували у 17 медзакладів, у яких виділили 2300 ліжок. 82% ліжок заповнені.

Закарпаття - 30 днів у червоній зоні: Битва за "ЖОВТУ". Хроніка протистояння

Перші кроки. Перші вирішення проблем

У зв’язку із введенням «Червоної зони» Укрзалізниця припинила висадку-посадку пасажирів та продаж квитків до Закарпаття. Натомість вдалося запустити 8 спецрейсів у закарпатському та буковинському напрямках

Водночас міжміські та міжобласні автобусні перевезення перестали здійснювалися.

Потрібно було знаходити рішення з перевезенням  працівників критичної інфраструктури. Анатолій Полосков, голова ОДА, дав доручення сформувати спецперевезення невідкладно.

“Згідно з розпорядженням райдержадміністраціям, виконавчим органам місцевих рад, керівникам відповідних медичних установ і автомобільним перевізникам пасажирів необхідно до 8:00 8 березня 2021р забезпечити укладання договорів з перевезення персоналу автобусними маршрутами спеціальних перевезень”, – написав Полосков на своїй сторінці в Facebook.

Закарпаття - 30 днів у червоній зоні: Битва за "ЖОВТУ". Хроніка протистояння

ПІК

24 березня зафіксовано найбільший показник смертності від коронавірусу за добу з початку пандемії — у лікарнях області померли 27 осіб.

Про це у Фейсбуці повідомив заступник голови Закарпатської ОДА Ігор Шинкарюк. Лихоманило Закарпаття і на початку квітня.

1 квітня, померли 22 людей.

2 квітня в Закарпатській області зафіксували 21 смерть внаслідок коронавірусу в лікарнях області.

Навчання

З 5-го березня за рішенням місцевої комісії ТЕБ та НС старші класи шкіл Закарпатської області переведено на дистанційне навчання.

Традиційний формат навчання зберігався для молодших школярів (1−4 класи) і відвідувачів спеціальних навчальних закладів.

Дитячі садки, у більшості районах, працюють.

Крім того, в Ужгороді рекомендували перевести на «дистанційку» не лише старші класи, але й молодші (1−4-ті) — такий режим був встановлений спочатку з 15-го до 26-го березня, але продовжений до кінця терміну перебування краю у червоній зоні.

Бізнес. Карантин. Влада

Закарпаття - 30 днів у червоній зоні: Битва за "ЖОВТУ". Хроніка протистояння

Традиційно вже на Закарпатті під час обмежень відбуваються мітинги підприємців. Так було осінню 2020, не винятком став і березень 2021 року.

Закарпаття - 30 днів у червоній зоні: Битва за "ЖОВТУ". Хроніка протистояння

31 березня перед Закарпатською обласною державною адміністрацією в Ужгороді відбувся мітинг підприємців.

На акцію протесту проти обмежень “червоної” зони вийшло приблизно 50 осіб. Вони виступили проти карантинних обмежень, адже більшість із бізнесменів не можуть працювати вже понад три тижні. Керівництво області зустрілося із мітингувальниками. Заступники голови ОДА Ігор Шинкарук зазначив, що розуміє проблеми бізнесу, проте  найвищим пріоритетом є життя та здоров’я людей. Ситуація із захворюванюваністю на коронавірус в області покращилася, та досі високою залишається смертність. Під час зустрічі керівництво ОДА та підприємці домовилися, що останні напрацюють конкретні пропозиції щодо роботи бізнесу у нинішніх умовах. Їх відправлять до Кабміну для прийняття подальших рішень.

Такий діалог бізнесу та влади заспокоїв ПЕРШИХ.

Що зараз? Позитив. Перемога. Жовта зона.

Можна констатувати, що Велику роль у битві за Жовту зону стратегічно виграло керівництво ОДА під головуванням Анатолія Полоскова.

Адже за 30 днів область вийшла з межі перевантаження закладів охорони здоров’я на показники в 46% завантаженості ліжок для хворих на COVID – 19 та 59% завантаженості ліжок для хворих з під’єднаним киснем.

Область є транзитною, тому стабілізувати показники надзвичайно важко. Незважаючи на підвищені показники захворюваності, за цей час в області майже завершено будівництво восьми приймальних відділень у опорних лікарнях.

Додатково для зміцнення ефективності лікування хворих в регіоні зведено стаціонарні кисневі станції, що дозволило вийти на показник у 81% забезпеченості ліжок киснем.

Що далі?

Почуємо завтра на брифінгу.

12 квітня, о 10:00 у пресцентрі Закарпатської ОДА відбудеться брифінг!

Тема – карантинні обмеження на Закарпатті.

Тривальність брифінгу до 40 хвилин.

Спікери:

1. Анатолій Полосков, голова Закарпатської ОДА;

2. Анатолій Пшеничний – директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА;

3. Вікторія Тимчик, головна епідеміологиня Закарпаття.

Залишити відповідь