19 серпня відбулося друге пленарне засідання 39-ї сесії Тячівської міської ради сьомого скликання. Роботою зібрання керував Тячівський міський голова Іван Ковач.
У залі зареєструвалися 18 депутатів. На порядку денному розглядали кілька актуальних для Тячівської ОТГ питань, основне з яких – підготовка до відкриття після карантину освітніх закладів. Передусім, міський голова Іван Ковач повідомив, що у вівторок, 25 серпня, у Тячеві і Лазах відкриють дитсадки.
Щодо Руського Поля ситуацію будуть вивчати і приймуть рішення протягом наступного тижня. Всі заклади дошкільної освіти забезпечені необхідним для безпечної роботи. Крім цього, як педагоги, так і персонал до відкриття пройдуть ІФА-тести на Ковід-19.
Відтак начальник відділу освіти міської ради Станіслав Дерен роз’яснив присутнім, якими є вимоги до початку роботи навчальних закладів, відповідно до Постанови головного санітарного лікаря України.
Вони різняться в залежності від епідеміологічних зон у державі, та загалом, у школах має обов’язково проводитися температурний скринінг персоналу, заклади мають бути забезпечені дезінфікуючими засобами для дезінфекції рук, поверхонь і підлоги, миючими засобами, рідким милом, паперовими рушниками, захисними масками. На ці потреби депутати спрямували 350 тис. грн. з місцевого бюджету – для того, щоб школи розпочали навчальний рік у безпечних умовах.
Також на капітальний ремонт території Руськополівського ЗДО №2 виділили 250 тис. грн., ще 250 тис. – для облаштування сходів до актового залу та відмостки Тячівського ЗДО №5.
200 тис. грн. спрямували на поточний ремонт їдальні Округлянської ЗОШ І-ІІ ст., 340 тис. грн. виділили на закупівлю комп’ютерної техніки для учнів 1-4 класів, які навчаються за програмою НУШ, 100 тис. грн. – на закупівлю боксів для збереження шкільного дидактичного матеріалу. Таку ж суму виділять на проведення ІФА-тестів на Ковід-19 для педагогів та техперсоналу освітніх закладів ОТГ.
Серед інших змін до бюджету – виділили кошти з бюджету ОТГ на медикаменти для хворих на цукровий діабет, онкозахворювання, бронхіальну астму, для ветеранів війни та прирівняних до них категорій.
Також затвердили 3 млн грн. субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку – 1 млн грн. на капітальний ремонт у Тячівківській ЗОШ І-ІІ ст., які вдалося отримати на прохання народного депутата Василя Петьовки, та 2 млн. грн. – на роботи у Руськополівській ЗОШ І-ІІІ ст., за сприяння Валерія Лунченка. Ще 2 млн. грн. надійшли на капітальний ремонт школи в Руському Полі з обласного бюджету. Також надійшла субвенція на ремонт та придбання обладнання для харчоблоків шкільних їдалень. За рахунок цих коштів Тячівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім.В.Гренджі-Донського повністю переобладнає шкільну їдальню.
Крім цього, 155 тис. грн. виділили на виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонти проїзних частин вул.Столичної в Тячеві та вул.Мисливської в с.Лази, а також експертизи проектів «Реконструкція водозабору та споруд очищення вод р.Тиса для питних та господарсько-побутових потреб м.Тячів» та «Реконструкція водоводу від водозабору з р.Тиса до станції очищення води в м.Тячів та дільниці мережі водопостачання від споруд очищення води до перехрестя вулиць Шапошнікова та Ш.Голлоші».
З-поміж іншого, депутати внесли зміни до складу тендерного комітету: замість Івана Клебана, який перебуває на пенсії, його очолив начальник відділу містобудування та архітектури міської ради Ігор Бенчак. Затвердили й Інструкцію з ведення діловодства у Тячівській міськраді, внесли зміни до штатного розкладу шкіл. Прийняли рішення про приватизацію шляхом аукціону частини комунального майна Тячівської міської ради, розташованого по вул. Незалежності, 42, положення про електронні петиції, затвердили містобудівну документацію та ухвалили земельні питання.
Наприкінці міський голова Іван Ковач вручив депутату міської ради Петру Геричу Почесну грамоту за багаторічну сумлінну працю в органах місцевого самоврядування та виконавчої влади та з нагоди 75-ліття.