Закарпатська область лідирує за демонтажем комуністичних/російських пам’ятників. Про це інформує телеграм канал “Декомунізація.Україна”.
Однак, у той же час регіон є аутсайдером за кількістю переходів до ПЦУ.
Закарпаття 24 розповідало, що 1 червня 2023 року Закарпатська обласна рада заборонила діяльність релігійних організацій, пов’язаних із РФ.
“Хоч формулювання рішення викликало велику дискусію у соціальних мережах, бо напряму про УПЦ (МП) жодного слова там сказано не було, проте всі ми розуміємо, що це політичне рішення. І навіть за умови іншого формулювання воно є суто декларативним та не має жодних юридичних наслідків.” — повідомляють у громадській ініціативі.
У рішенні облради, зокрема йдеться:
1. Засудити та визнати неприпустимим діяльність на території Закарпатської області релігійних, церковних, громадських та інших організацій, які співпрацюють з країною-агресором – російською федерацією.
2. Рекомендувати правоохоронним органам забезпечити швидке та дієве реагування на всі виявлені факти співпраці з країною-агресором – російською федерацією або ведення антиукраїнської пропаганди з боку представників релігійних, громадських та інших організацій.
“Проте, це рішення все одно є дуже важливим, бо воно декларує позицію обласної влади, яка таки виступила проти засилля пропаганди російського світу під прикриттям церковної діяльності. Тепер кожен голова громади на Закарпатті має проявити себе, як державник та ініціювати процеси переходу церковних громад на території своїх ТГ. Засунути голову в пісок, як це тривало півтора роки повномасштабної війни, вже не вийде. Саме зараз час проявити свою позицію та ініціювати процес очищення краю від московської церкви, який весь цей час було заморожено.” — йдеться у дописі.
Команда “Декомунізації” відправить листи до кожної територіальної громади Закарпатської області з проханням ініціювати збори громад у селах і містах краю, аби нарешті покласти кінець діяльності цієї антиукраїнської структури.
“Це буде дуже хорошим “тестом на вошивість” для керівництва громад і покаже чи є патріотичний дух під вишиванками, які всі масово одягли від 24.02.22. Якщо керівництво територіальних громад краю вважає себе патріотичним, воно має запустити процес переходу церков до українського лона. Інакше питань до них виникне дуже багато.” — підсумували в організації.