Попри воєнний стан в Україні, посадові особи управління проведення митного аудиту Закарпатської митниці постійно аналізують митні оформлення на предмет виявлення ознак порушень митного законодавства. Відтак, митники ретельно перевіряють документи та відомості, які надаються під час митного оформлення товарів, що переміщувались на митну територію України.
Так, за квітень–грудень 2022 року виявлено факти, які мали ознаки порушень митного законодавства в частині законності надання (отримання) пільг і звільнення від оподаткування імпортованих товарів, порушення правил класифікації згідно з УКТ ЗЕД, недотримання вимог митних режимів та інші. Загальна сума митних платежів за результатами виявлених порушень та добровільно сплачених платниками податків до бюджету становить понад 2 млн. грн.
Водночас продовжується робота в напрямку опрацювання наявних в Закарпатській митниці матеріалів, отриманих від уповноважених органів іноземних держав щодо не підтвердження автентичності преференційних документів, для проведення невиїзних документальних перевірок, які можливо провести після припинення чи скасування воєнного, надзвичайного стану на території України. Так, на сьогодні опрацьовано та підготовлено для реалізації матеріали стосовно 144 платників податків (складено попередні проекти актів та визначено суму можливих донарахувань 4,7 млн. грн.)
Закарпатська митниця звертає увагу на те, що наразі триває кампанія добровільної сплати до бюджету країни митних платежів у випадку встановлення ознак порушення митного законодавства. Тож, закликаємо усіх суб’єктів, які перебувають на обліку в Закарпатській митниці та здійснюють митне оформлення, долучатися до цієї кампанії. Для отримання роз’яснень та детальної інформації суб’єкти ЗЕД можуть звертатися до управління проведення митного аудиту Закарпатської митниці за тел.: 0312-64-96-40.
Нагадаємо, що документальні перевірки дотримання вимог законодавства України з питань митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів на період до припинення чи скасування воєнного надзвичайного стану на території України, відповідно до законодавчо прийнятого рішення, не проводяться.
Також на період дії воєнного стану зупинено і перебіг строків давності, визначених податковим законодавством. Це означає, що період воєнного стану не враховується при розрахунку строків давності для цілей притягнення платника податків до відповідальності, якщо він порушив законодавство.