Їх спричиняють бактерії, віруси, грибки чи паразити. А недуга може протікати як з легкими симптомами, так і загрозливими для життя. ☝️ Тому важливо розуміти свої ризики інфікування та подбати про своє здоров’я, щоб ці ризики знизити.
Поради як вберегтись від інфекційної недуги!
→ Мийте руки до та після приготування їжі, перед прийомом їжі та після відвідування туалету. І намагайтеся не торкатися руками до очей, носа чи рота, оскільки це звичний спосіб проникнення мікробів в організм. Пам’ятайте, що домашні тварини також можуть переносити мікроби.
→ Зробіть щеплення. Вакцинація може значно знизити ризики захворіти на багато недуг як для дітей, так і для дорослих. Проконсультуйтеся щодо пропущених чи додаткових щеплень зі своїм сімейним лікарем.
→ Дотримуйтесь респіраторної гігієни та етикету кашлю. Так, навіть якщо захворіли, ви не дасте інфекції поширитися далі і не будете наражати на небезпеку тих, чий організм і так ослаблений хронічними захворюваннями.
→ Безпечно готуйте їжу. Тримайте кухонні столи та інші кухонні поверхні в чистоті, коли готуєте їжу. Використовуйте безпечну воду і свіжі продукти. Готуйте продукти до потрібної температури, ретельно просмажуйте чи проварюйте продукти, особливо м’ясо, яйця й морепродукти. Відокремлюйте сиру їжу від готової. Не залишайте приготовлені продукти за кімнатної температури протягом тривалого часу.
→ Практикуйте безпечний секс. Завжди використовуйте презервативи, якщо маєте вагінальний, анальний чи оральний секс. Це убезпечить вас від небажаної вагітності, а також від ІПСШ, зокрема, ВІЛ-інфекції.
→ Не діліться з іншими засобами індивідуальної гігієни. Використовуйте власну зубну щітку, гребінець і бритву. Уникайте спільного використання склянок для пиття або столових приборів.
→ Не ставтесь легковажно до вживання антибіотиків. Приймайте їх тільки за рекомендацією лікаря, суворо дотримуючись прописаної дози та кількості днів прийому.
Як передаються інфекційні хвороби, як їх розпізнати і що робити, аби їм запобігти в деталях на сайті Центру громадського здоров”я МОЗ України