Які страховки “для галочки”, а які в разі чогось і справді відшкодують збитки, скільки це коштує та чи популярна послуга страхування серед закарпатців.
Чимало закарпатців виїздять за кордон щомісяця. На роботу чи відпочинок, навідати родичів, або за покупками в європейські торгові центри. Більша частина, прагнуть застрахувати своє життя та здоров’я на час перебування в чужій країні. І віддаючи 100-200 гривень впевнені, що в безпеці.
Самі ж краяни діляться на 2 типи: ті хто перевірив на собі дію страховки та ті хто не вірить в її силу. Ця тема, до речі, часто стає предметом активних обговорень в соціальних мережах.
Найпопулярнішими є “швидкі страховки” одразу біля кордону. Коштують вони недорого. Проте в разі виникнення непередбачуваних обставин вам наврят вдасться додзвонитися та отримати відшкодування. Адже офіс таких страхових знаходиться десь у Києві і скоріш за все оператор на лінії буде намагатись пояснити, що отримати гроші дуже складно.
В одній із страхових компаній Мукачева нам розповіли ось що:
В ідеалі, якщо за межами України з вами щось трапиться, ви просто маєте зателефонувати за номером вказаним на вашому страховому полісі і вам допоможуть. Звісно, мова не йде про стоматологічні послуги, як наприклад встановлення коронок чи хронічні хвороби. І подряпину по страховці ніхто лікувати вам не буде. А от, якщо ви зламаєте кінцівку, отримаєте сильний забій чи щось інше, що передбачено вашим полісом, тоді вам нададуть необхідну допомогу. Найчастіше до страхових випадків належать: транспортування каретою швидкої допомоги, госпіталізацію, невідкладне хірургічне втручання, екстрену стоматологічну допомогу, транспортування додому і навіть переговори по телефону в екстрених випадках. Також нещасні випадки.
На жаль, існує чимало фірм, які зроблять все, щоб не відшкодовувати збитки. Тому, потрібно користуватись послугами перевірених фірм.
Також варто розуміти, якщо ви подорожуєте з туристичною візою, в ній вже передбачене страхування здоров’я, а якщо з біометричним паспортом без візи, тоді страховку потрібно робити окремо. Часто люди нехтують страховим полісом і їдуть тільки з паспортом. Але в такому разі, якщо на кордоні у вас запитають про страховку, а її не виявиться, вас можуть не пропустити.
Ціни на страховки різні, бо змінюються в залежності від терміну дії.
Висновок – купувати страховий поліс при виїзді за кордон потрібно, але робити це варто в авторитетних, перевірених компаніях. Варто пам’ятати, що для отримання страхових виплат, або надання медичної допомоги всі інші ваші документи також мають в порядку.
Ну і пам’ятайте, виїжджаючи за кордон, здоров’я не те на чому варто економити.