Більше ста людей вийшли до Закарпатської обласної державної адміністрації з вимогою не запроваджувати жорсткі карантинні обмеження.
За словами голови обласної адміністрації Олексія Петрова, комісія розгляне пропозиції міської ради щодо обмежень, які мають запровадити з 2 листопада. Далі своє рішення має прийняти вже місцева комісія з надзвичайних ситуацій. З вимогами не запроваджувати жорсткий карантин в Ужгороді, 31 жовтня організували акцію біля будівлі обласної адміністрації.
Учасники акції зібралися біля Закарпатської ОДА о 12 годині. За словами речниці Нацполіції Закарпаття Ганни Дан, прийшли близько 110-ти людей. Учасники своєї кількість не назвали. Вони розповідають, чому прийшли до обласної адміністрації.
“Я підприємець. Ніхто не турбується про те, чи може моє кафе працювати. Податки сплачувати нам – обов’язково. Держава нічим не допомагає. Школи і садочки також: що це за дистанційне навчання?! Дітки взагалі не вчаться. Наша влада хоче аби діти отупіли, бо таким народом краще керувати. Я думаю, коронавірус зупинити неможливо. Всі мають перехворіти і тоді буде легше”, — розповіла учасниця Акції Леся Турецька.
Учасник акції Костянтин Донець працює кухарем. Чоловік каже: “Якщо зараз все закриють, то мені не буде чим годувати дітей. Через це я прийшов. І на своїй сторінці я закликав людей, щоб прийшли. Мене зараз найбільше хвилює, щоб підприємці не втратили дохід, бо ми від цього втрачаємо також”.
Поспілкуватися з людьми вийшли голова ОДА Олексій Петров та очільник Ужгорода Богдан Андріїв, який озвучив свої пропозиції щодо карантину.
“Не забороняти роботу садочків, навчання школярів до 4-тих класів, а учні 5-11 щоб перейшли на дистанційне навчання. Не забороняти роботу громадського транспорту в нашому місті і роботу магазинів, кафе”, — зазначив Богдан Андріїв.
Голова Закарпатської ОДА Олексій Петров зауважив, що в Ужгороді багато інфікованих коронавірусом потребують госпіталізації: “Ви знаєте скільки у нас в Ужгороді важко хворих, які потребують госпіталізації в день? 30! 30 в день! У нас залишилося 100 ліжок”.
О 13 годині представники підприємців, а також голови ОДА та міської ради зібралися на нараду для вирішення подальших дій. Про підсумки розповідає голова облдержадміністрації Олексій Петров: “Якщо мер наполягає, що він бере на себе відповідальність, то державна комісія послабляє ці напрямки: навчання, громадський транспорт, заклади громадського харчування. І він тоді самостійно приймає рішення, до якого рівня буде їх обмежувати саме в місті. Але хочу вам сказати, що саме органи місцевого самоврядування несуть повну відповідальність за розповсюдження інфікування на території міста. Епідеміологи, які будуть на цій міській комісії, обов’язково дадуть висновок щодо того, як це може розвиватися.
Міський голова Богдан Андріїв каже: “Ми будемо приймати всі необхідні міри, щоб зменшити кількість хворих та поширення коронавірусу. Це і робота через засоби масової інформації, і особистим прикладом, і через наші всі структури міської ради. Ми будемо інформувати громадян, що потрібно дотримуватися всіх обмежень. Я дав доручення головному лікарю міської клінічної лікарні щодо збільшення кількості ліжок для хворих на COVID-19”.
Місто Ужгород віднесли до “червоної” зони, бо рівень захворюваності на COVID-19 в місті протягом двох тижнів був – 423 випадки на 100 тисяч населення, а має бути не більше 320-ти. З часу пандемії 42 ужгородці померли від ускладнень хвороби. Загалом в місті підтвердили майже 3 тисячі випадків COVID-19.