Ситуація із коронавірусом на Закарпатті невтішна. За минулу добу в області виявлено антирекордні 117 випадків COVID-19. З них 9 – медичні працівники та 2 дітей. Загалом, 6 552 закарпатцям встановлено діагноз COVID-19, із яких – 800 медики та 364 – діти. Про це нині під час брифінгу розповів голова Закарпатської ОДА Олексій Петров.

В Ужгороді, Перечинському та Тячівському районах можуть ввести додаткові обмеження, - Олексій Петров

– Констатуємо, що ми переходимо у другу хвилю COVID-19, – наголосив Олексій Петров. – Зазвичай, скачок захворювання завжди виникає через два тижня після послаблення карантину. Тому зараз маємо такий неприємний результат. Зрештою, це може вплинути на формат навчання дітей з 1 вересня. Якщо потрапимо в червону зону карантину, то це означатиме тільки дистанційне навчання.

За словами очільника краю, нині засідатиме регіональна комісія ТЕБ та НС. Зокрема, розглядатимуться питання, щодо додаткових обмежень в Ужгороді (ред. та Уж. р-н), Перечинському та Тячівському районах. Йдеться про закриття басейнів, закладів громадського харчування з внутрішніми приміщеннями та різних розважальних закладів. Також облдержадміністрація звертається до представників релігійних установ з проханням проводити богослужіння на відкритому повітрі.

– Також хочу зазначити, що в області зберігається режим перевезення пасажирів міським транспортом у міському, міжміському та міжрайонному сполученні у кількості більш як 50% кількості місць для сидіння. Ми отримуємо скарги перевізників про те, що такі перевезення не є рентабельними, але мусимо якось виходити із цієї ситуації. Адже дуже не хочеться, щоб Закарпаття опинилося у червоній зоні, а ми до цього йдемо. Тож звертаюся до органів місцевого самоврядування, аби вони обмежили проведення масових заходів, – зазначив Олексій Петров.

В Ужгороді, Перечинському та Тячівському районах можуть ввести додаткові обмеження, - Олексій Петров

Наразі область готується до нового навчального року. Тож, як поінформував голова ОДА, керівництво краю інспектує навчальні заклади області, чи мають вони можливість проводити дистанційне навчання. Зокрема, чи всюди є доступ до Інтернету та чи забезпечені навчальні заклади комп’ютерами.

Насамкінець Олексій Петров зазначив, що на Закарпатті збільшено резерв ліжкомісць. Зараз лікарні, які лікують ковідних хворих, завантажені на 48%. Область забезпечена апаратами ШВЛ та кисневими концентраторами. Утім, прогнози далеко не найкращі, тож готуватися потрібно до погіршення ситуації.

Відео брифінгу Олексія Петрова

https://www.facebook.com/odazakarpattya/videos/588132475198971/?vh=e&extid=5zJbO6BaCjHhQPGA&d=n

Христина БІКЛЯН

Залишити відповідь