Реальна кількість випадків захворювання COVID-19 в Україні становить близько 185 тис., тоді як офіційно підтверджено 55 тис. випадків захворювання, вважають дослідники Київської школи економіки.
Джерело: старший дослідник Київської школи економіки Юрій Ганиченко під час презентації оновлених даних епідеміологічної моделі KSE, якого цитує “Інтерфакс-Україна“
Пряма мова Ганиченка: “На сьогодні ми бачимо 55,607 тис. офіційно зареєстрованих випадків, але, згідно з результатами нашої моделі, реальна кількість – 185 тис. осіб. Отже, відсоток виявлення становить близько 30%”.
Деталі: Він зазначив, що офіційно підтверджені випадки показують статистику щодо хворих із симптомами, водночас модель KSE дає змогу оцінювати кількість безсимптомних і слабосимптомних випадків захворювання.
За словами Ганиченка, до кінця цього року, згідно з різними сценаріями, слід очікувати від 75 до 650 тис. випадків захворювання COVID-19 і від 2,5 тис. до 7 тис. померлих.
Ганиченко пояснює, що з початку осені очікується посилення карантинних обмежень за будь-якого сценарію: “Це пов’язано з тим, що стримувальний вплив сезонності згасатиме з початком осені. Ми побачили, що в середньому адаптивний карантин дасть змогу врятувати близько 121 тис. людей. Наразі Україна йде за “жовтим” сценарієм, який передбачає 4 тис. померлих від COVID-19. Світ входить у новий пік захворюваності, не вийшовши з попереднього. Це означає, що в країнах помірного клімату сезонне вщухання відбувається повільніше, ніж зростання в країнах субтропічного клімату”.
За словами дослідника, в разі реалізації “жовтого” сценарію впродовж літа в районах і областях України, які дають найбільший негативний вплив на динаміку захворювання, діятимуть досить жорсткі карантинні обмеження. Водночас у разі реалізації “жовто-зеленого” сценарію “решту літа Україна зможе провести без карантину взагалі, але на початку осені, коли вплив сезонності згасає, за будь-якого сценарію карантинні обмеження посилюватимуться”.