В’їзд для іноземців в Україну забороняється з 28 серпня через погіршення епідемічної ситуації з коронавірусом. Таке рішення прийнято на позачерговому засіданні Кабінету міністрів у четвер, 27 серпня, повідомив прем’єр Денис Шмигаль в своєму телеграм-каналі.
Раніше, 26 серпня, Кабмін прийняв рішення закрити кордон для іноземців з 29 серпня.“Під час позачергового засідання врахували зауваження громадян, отримані за останню добу, і внесли відповідні зміни до постанови”, – зазначив прем’єр.
При цьому деякі групи іноземців зможуть в’їхати в країну за наявності страхового поліса для лікування коронавірусу, уточнив Шмигаль.
За його словами, мова йде про іноземців, які мають дозвіл на роботу в Україні, транзитних пасажирів з документами, що підтверджують виїзд з України протягом двох діб.Крім того, в’їзд залишається відкритим для іноземців, що приїжджають в Україну на навчання або на військову службу.
Також заборона не поширюється на іноземних дипломатів і їхніх супроводжуючих.Нагадаємо, через погіршення епідситуації Кабмін продовжив карантин до листопада і на місяць закрив кордон на в’їзд для іноземців з деякими винятками.
А кого пускатимуть до України?
Виняток становлять громадяни, які мають дозволи на проживання в Україні, члени міжнародних та гуманітарних місій чи організацій. Або ж якщо вони прибувають за запрошенням Міністерства закордонних справ, Міністерства оборони України чи є членами екіпажів.
Також пропускатимуть громадян, які прямують на територію України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд протягом 2 днів, навчаються в українських закладах освіти чи проходять військову службу в Збройних силах України. Біженці та особи, які потребують додаткового захисту, також зможуть в’їхати.
Окрім них, кордон не закритий для діячів культури, яку прибувають за запрошенням закладів культури разом з супроводжувальною особою. Те ж стосується й учасників спортивних змагань, що проходять на території України.
І, на останок, проїхати зможуть люди, які прибувають на лікування у заклади охорони здоров’я або ж везуть до нас гомеопатичні стовбурові клітини для трансплантацій.
Також урядовці уточнили, що прикордонники зможуть пропускати громадян Білорусі, якщо вони захочуть перебувати в нас. Про це просив президент Володимир Зеленський.
А паралельно уряд подовжив в Україні карантин
Так, Кабінет міністр продовжив адаптивний карантин щонайменше до 31 жовтня. Україну продовжать ділити на чотири зони за рівнем поширення коронавірусу.
Усе через те, що в Україні щодоби фіксують 1500-2000 нових хворих на COVID-19. 21 серпня коронавірусне захворювання виявили у рекордної кількості людей — 2 328. Тож про завершення епідемії не йдеться.
Загалом в Україні вірус виявили у 110 085 людей. З них 2 354 пацієнтів померли від ускладнень та 53 454 людей одужали.
Експерти кажуть, що коронавірус буде з нами, поки не винайдуть вакцину проти нього. Наразі по всьому світу на людях тестують приблизно 17 вакцин. За «оптимістичним сценарієм» вона буде готова в наступному році.
Поки у громадських місцях (магазини, громадський транспорт) рекомендують носити захисну маску, не торкатися руками обличчя, дотримуватися дистанції не менше, ніж 1,5 м одне від одного, а також часто мити руки та користуватися антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря та самоізолюйтеся.