У підвалі пологового, в поїзді, в укритті – як українці хворіють на COVID-19 під час війни
В умовах війни багато хто нехтує правилами поведінки під час пандемії COVID-19, як-от носінням маски. А деякі з цих правил, наприклад дотримання соціальної дистанції, виконати буває просто неможливо.
Проте коронавірусна хвороба не зникла, люди продовжують хворіти, а надати вчасну допомогу під час війни буває складно. Хтось хворіє вдома, а найближчі аптеки зачинені, хтось в укритті або навіть в підвалі пологового будинку, інші в евакуаційних потягах та автобусах по всій країні, а дехто – за кордоном без знання мови.
Тож щепитись від COVID-19 необхідно кожному, хто має таку можливість. Вакцинація – єдиний спосіб захистити себе від тяжкого перебігу та смерті від коронавірусної хвороби. Якщо минуло понад півроку з другої вакцинації, зробіть бустерне щеплення за першої нагоди.
Я захворіла на COVID-19 під час евакуації з Києва, оскільки контактувала з хворим. Хворобу я перенесла вдома. Тобто у місці, де ми тимчасово перебуваємо. Я мала високу температуру, яка погано збивалась, кашель, закладеність носа, біль в горлі і слабкість. На жаль, через війну я зіткнулась з деякими труднощами: температура не збивалась, а потрапити до лікаря я не могла. Тож щодо ліків довелось консультуватись онлайн. Добре, що принаймні така можливість у мене була. Крім цього, я не мала змоги здати аналізи, як-от ПЛР-тест на COVID-19, але все ж змогла скористатись принаймні експрес-тестом. Я щеплена двома дозами вакцини від COVID-19, проте не встигла зробити бустер. Планую надолужити це і вакцинуватися бустерною дозою в місці тимчасового перебування, коли мине 28 днів після одужання, оскільки вакцинація допомагає перенести хворобу легше і швидше, – Анастасія Новгородська, 28 років, Київ, наразі – Тернопільська область