У мене кепські новини для зе!команди.
Не всі в Україні дивляться «95 квартал» і ще не всіх вразила ТСН. Є дуже багато людей, здатних мислити критично і ставити глибокі запитання.
Пересвідчилися в цьому під час спілкування з викладачами та студентами Ужгородського національного університету. Звісно, не Трускавецька академія державного управління, але розуміння внутрішніх і зовнішніх процесів тут значно краще, ніж у багатьох народних депутатів монобільшості.
Насамперед, у нас запитували про безпеку. І це зрозуміло, адже для всіх притомних людей російська агресія є найбільшою загрозою. Наголосила на важливості чіткості формулювань, з якими у влади, на жаль, біда.
Позаяк це Закарпаття, логічно, що пролунало питання про позицію Угорщини щодо блокування діалогу високого рівня України з НАТО. Тут століттями жили в злагоді та взаємоповазі, відтак для всіх очевидно, що проблема, до якої апелює Будапешт – надумана.
Крім цього, йшлося про можливість запровадження подвійного громадянства. Озвучила свою позицію щодо неприйнятності таких ініціатив з огляду на безпекові загрози. Забезпечити права діаспори можна через статус закордонного українця і розширення можливостей цього статусу.
Поза тим, поговорили про Brexit в контексті втрати Україною сильного союзника всередині ЄС, про інформаційну та енергетичну безпеку, а також про національну пам`ять.
Сподобалися слова із зали про «конфліктних героїв». Це було сформульовано приблизно так: «Герой – це людина, яка в певному конфлікті вибрала якусь сторону». Думаю, для порядних людей і відповідальних політиків зрозуміло, що це сторона добра. Є над чим задуматися «мирителям» і «об`єднувачам» українців,, – Ivanna Klympush-Tsintsadze
Нагадаємо, що четвер, 30 січня, до УжНУ завітали народні депутатки України: голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе, члени Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Ірина Геращенко та Марія Іонова, член комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Ірина Фріз щоб поспілкуватися зі студентами на тему європейського майбутнього України.
Представила шановних гостей проректор УжНУ Мирослава Лендьел: «Питання євроінтеграції є важливим, особливо в нашому краї. Ми щодня слідкуємо за інформаційним простором і стаємо свідками багатьох змін, які відбуваються як в Україні, так і в Європейському Союзі. У тому числі змін в стратегії та тактиці євроінтеграції України. Саме тому нам сьогодні буде цікаво поспілкуватися з людьми, які знають, що відбувається насправді за лаштунками новин. Оскільки наші гості в своїй депутатській діяльності працюють саме в напрямку міжнародних відносин».
Модерувала зустріч Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка є частою гостею вишу, адже минулого року в березні представляла уряд України під час заходів, присвячених річниці Карпатської України, які проходили в УжНУ. Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила: «Сьогодні у нас є можливість поспілкуватись та відповісти на питання, які вас цікавлять. Адже ми маємо певні знання, досвід і розуміння дійсних процесів, які сьогодні відбуваються з Україною у рамках Європейської та Євроатлантичної інтеграції.
А також з проблемами, які нас оточують у прагненні долучитись до дипломатичного,цивілізованого світу». Нещодавно разом із Іриною Фріз Іванна Климпуш-Цинцадзе відвідала Міжпарламентську раду Україна–НАТО – це механізм взаємодії між українським парламентом і Парламентською асамблеєю НАТО, така рада відбувається двічі на рік. Також цього тижня відбулася перша при новому уряді Рада асоціації Україна-ЄС. Тож Іванна Климпуш-Цинцадзе поділилася з присутніми своїми спостереженнями та хвилюваннями щодо цих заходів.
У подальшому зустріч відбувалася у форматі запитань і відповідей. Лунали вкрай важливі для долі України питання, зокрема, щодо варіантів вирішення воєнних дій на Сході. «Наша команда,як і вся Україна, прагне миру. Питання тільки в ціні миру. Ми наполягаємо, що мир повинен бути досягнутий перемогою, а не капітуляцією.
Адже ми і так дуже дорого платимо за територіальну цілісність та суверенітет України – до 14 тисяч загиблих військових та цивільного населення за найскромнішими підрахунками ми маємо сьогодні. Передусім треба чесно говорити, хто розпочав війну – термінувати Росію країною-агресором та окупантом. Очевидно, що наша армія повинна бути сильною, адже це єдиний гарант нашої безпеки. Ми виступаємо за політико-дипломатичний шлях вирішення війни на Донбасі, насамперед це жорсткі санкції в бік РФ» – наголосила депутатка Ірина Геращенко.
Також присутні дискутували стосовно актуальних питань інформаційної безпеки, політики національної пам’яті, рівня євроінтеграції Закарпаття, національних меншин, енергетичної безпеки та іншої злободенної пролематики.