Сьогодні в Україні святкують День Михайла та День Гідності!
радиційно в Михайлів день православні віряни йдуть до церкви, щоб поставить свічку святому Михайлу і помолитися. Звертаються передусім із проханнями про захист від недоброзичливців та ворогів.
Уважається, що архангел зустрічає душі біля входу в рай. У нього записано життєвий шлях кожної людини. Саме тому в Михайлів день на Русі поминали покійних.
21 листопада влаштовують святкову вечерю, на яку треба запросити всю родину. На стіл традиційно ставлять м’ясо і пироги. Щоб позбутися хвороб, наші пращури цього дня обов’язково ходили в баню.
В день святого Михаїла не можна бути корисливим
В день святого Михаїла не можна бути корисливим
Михайлів день 2019: що не можна робити 21 листопада
Важко працювати.
Відмовляти в допомозі нужденним.
Сваритися і навіть підвищувати голос, оскільки це свято – найкращий день для примирення.
Нічого не рубають і не ріжуть.
На Михайлів день не можна бути корисливим, робити щось заради власної вигоди. Наші предки вірили, що архистратиг Михаїл покарає за таке.
День Гі́дності та Свобо́ди, або День Гі́дности та Свобо́ди — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Є наступником свята Дня Свободи, що відзначалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005—2011 роках, поки не було скасоване указом Президента Віктора Януковича. 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада відзначається День гідності та свободи