Українські школярі в найближчі дні можуть знову перейти на дистанційну форму навчання. Захворюваність на коронавірус знову пішла вгору – і, як прогнозують лікарі, скоро наша країна перейде в “жовту” зону, а там недалеко і до “червоної”.
Продовжити роботу в такому разі зможуть лише ті навчальні заклади, де вакциновані 80% співробітників. Хоча педагоги не поспішають робити щеплення, багато хто з них продовжує вірити міфам і фейкам про імунізацію.
Вчителі ігнорують вакцинацію
Найближчим часом Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) ухвалить рішення про встановлення “жовтого” рівня епідеміологічної небезпеки в Україні, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Кількість хворих зростає, і 9 вересня в Україні зафіксували приблизно 3600 нових випадків COVID-19, тоді як ще тиждень тому їх було близько 2500.
За правилами “жовтої” зони всі навчальні заклади, в яких щеплено менше ніж 80% співробітників, будуть зобов’язані піти в онлайн.
В Україні дуже мало шкіл, які можуть похвалитися, що будуть продовжувати навчання в класах.
Вакцинація на Закарпатті
На Закарпатті першу та другу дозу вакцини отримали 12 940 працівників закладів загальної середньої освіти, а це 50,5% від загальної кількості персоналу. Про це повідомили на сайті Закарпатської ОДА.
Найбільший відсоток щеплень серед освітян у школах Великодобронської сільської (90,8%), Тячівської міської (89.6%) та Міжгірської селищної територіальних громад (89,5%).
“У разі введення “жовтого” чи “помаранчевого” рівня епідемічної небезпеки стаціонарно працювати зможуть тільки заклади освіти, де щеплення отримали щонайменше 80% персоналу. Якщо раніше потрібно було пройти повний вакцинальний комплекс та отримати відповідний сертифікат, то зараз достатньо й одного щеплення”, — йдеться в повідомленні.
“Якщо з наступного тижня, якщо ми перейдемо у “жовту” карантинну зону, чимало шкіл не зможуть працювати у звичному режимі навчання, а перейдуть на дистанційну або змішану форму. Відтак, ми радимо батькам, представникам батьківських комітетів повпливати на педагогічні колективи та їхнє рішення щодо щеплення,” – сказав Пшеничний.
За його словами, найнижчі показники щеплень у педагогічних колективах на Закарпатті має місто Хуст, Іршавська тергромада, Тячівський та Рахівський райони.