Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка, прогуляйтеся, будь ласка, пішохідним мостом спільно з ремонтниками.Чи треба дочекатися, коли вигляд на Уж під ногами буде більш обширний?, – Dzvinka Bilonoh
Як відомо, пішохідний міст Ужгорода є його візитівкою. З нього відкривається чудова панорама на обидва береги Ужа.
Цей міст один із найулюбленіших місць туристів та місцевих жителів, а ще він пов’язує зовсім не схожі один з одним частини Ужгорода – Нове та Старе місто.
З недавнього часу його зробили мостом для закоханих. Тому і є такий звичай, вішати замки на мосту.
Деякі пішли далі і роблять шедеври мистецтва і таким чином показують свою любов.
Історична довідка
У давності практично всі мости будували з дерева. З такого матеріалу побудували і перший міст в Ужгороді. У 1361 році у місті було побудовано вже два мости – великий і малий.
Великий міст перетинав річку Уж приблизно у тому місці, де тепер стоїть пішохідний міст. Він з’єднував старе місто правого берега Ужа з новим містом лівобережжя.
Цікаво, що за прохід по мосту брався податок. Оплата проводилася на площі Фенцика (Театральна) на правому березі річки. І це зрозуміло, адже міст був дерев’яний, тому його потрібно було час від часу ремониувати або перебудовувати. Міст був у достойному стані при Другетах і графові Берчені.
Пізніше у ХVІІІ ст. турботу про Великий міст взяла на себе державна казна, яка збирала податок з усіх, хто переходив міст. У 1866 році від цього податку було звільнено жителів міста, а у 1907 році податок повністю відмінили.
Зміну дерев’яного мосту на залізний здійснили у 1898 році. Він був побудований на державні кошти. Його конструкція складалася з трьох дугоподібних металичних ферм, що трималися на двох кам’яних підпорках. У 1921 році по мості ходили вже не тільки люди, але й їздив перший в Ужгороді автобус. На жаль, проіснував цей міст недовго, до 1944 року, коли німці відступали – підірвали його.
Вже після війни на місці зруйнованого моста побудували сучасний пішохідний міст, шо з’єднує площу Театральну з площею Петефі.