Якість багатьох товарів, вироблених у Китаї, навіть сьогодні у значної частини українців викликає певні сумніви. Але що стосується смартфонів, а це доволі технологічні вироби, то гаджети родом із Піднебесної давно й успішно конкурують з всесвітньо відомими телефонними брендами. Більше того, якщо вилучити з розгляду техніку Apple та Samsung, то домінувати будуть саме китайські смартфони. Вони хоч і коштують недорого, але не менш надійні.
Тому для багатьох користувачів буде цікаво ознайомитись з рейтингом китайських компаній, які представлені на українському ринку смартфонів.
Xiaomi
Епітет «вбивця Apple» – це, звичайно перебільшення, але навіть зовні техніка Xiaomi має схожість з «яблочною»: такий же простий форм-фактор, глянцева поверхня, матеріали корпусу. Є схожість і за програмною частиною.
Але навіть фанати Apple, для яких неважливо, скільки коштує смартфон їх бренда, визнають, що технічна начинка Xiaomi доволі потужна, а сам бренд має можливості швидко впроваджувати в свої вироби нові технології.
Єдиний мінус смартфонів цього бренду – вартість, яка вища, ніж у інших китайских телефонних виробників.
Huawei
Друге місце у компанії, яка займається випуском електроніки досить давно і має репутацію надійного виробника з привабливою ціновою політикою. В її асортименті є як бюджетні моделі з непоганими технічними характеристиками, так і представники преміального рівня, вартість яких сягає 80 тисяч грн. і вище.
Lenovo
Бренд, більш відомий українським споживачам як комп’ютерний, але віднедавна компанія успішно увірвалась й у сегмент мобільних телефонів. На внутрішньому китайському ринку вона вже займає друге місце по кількості продажів.
Це свідчить про те, що як в технічному плані, так і за вартісними показниками ця техніка може успішно конкурувати з більш досвідченими гравцями.
ZTE
Компанія відома в першу чергу як виробник телекомунікаційного обладнання. Зайнявшись виробництвом смартфонів, швидко увірвалась в ТОП-10. Має дослідницькі відділення в США, Кореї, Європі, витрачаючи на нові розробки до 10% доходів. Результат – найбільша кількість патентів у цій сфері протягом 2011-2012 років.
OPPO
Ще один молодий китайський бренд, перший смартфон якого побачив світ у 2011 році.
Довгий час компанія орієнтувалась виключно на азійський ринок. Зовнішня експансія почалась з Мексики і вже невдовзі продукція з логотипом OPPO продавалась у 140 країнах світу.
Характерною особливістю більшості моделей смартфонів OPPO є розташування кнопки гучності на лівому ребрі. Як й інші представники китайських виробників мобільних телефонів, компанія витрачає багато коштів на дослідження. Декілька її новинок мали інноваційні впровадження. Наприклад, 10-кратний оптичний зум вперше з’явився в моделі саме від OPPO.
Китайський наступ на ринок смартфонів триває, в чому можна переконатися, вивчивши асортимент сайту Алло.юа в Дніпрі. Серед більш ніж 40 телефонних брендів – переважна більшість китайські. З тих, що не увійшли в наш рейтинг, є чимало доволі відомих найменувань: Blackview, Cubot, Doogee, Honor, OnePlus, Oukitel та інші.