Уряд Польщі прагне заповнити дефіцит робочих місць в країні за рахунок українських працівників. Для цього планують запровадити масштабні податкові пільги, якими зможуть скористатись трудові мігранти та підприємці. Про це інформують Тексти з посиланням на Аналітичний центр компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal (Польща, Гданськ).
Як зазначають рекрутери, таким чином Польща намагатиметься тісніше інтегрувати українців, які приїхали у пошуках заробітку. Також таким чином тут намагаються повернути додому тих поляків, які більше трьох років проживають та працюють за кордоном.
За проектом Програми Уряду Польщі “Польський Лад” передбачається, що трудові мігранти, серед яких велика частина українців, у перший рік після переїзду в Польщу будуть платити вдвічі менше податків, ніж польські громадяни.
Крім того протягом наступних трьох років трудові мігранти зможуть відняти 50 відсотків від податку, сплаченого за попередній рік. Таким чином, сплачуючи податки в Польщі, працівники та підприємці зможуть заощаджувати на податку на прибуток повних чотири роки.
Програму планують ухвалити на початку осені, вона охопить також тих мігрантів, які вперше приїхали до країни.
Вимогою для бажаючих отримати податкові пільги буде документальне підтвердження проживання за кордоном останніх три роки та наступне проживання на території Польщі протягом повних чотирьох років. Такі мігранти змушені будуть платити в Польщі податки від всіх можливих доходів: трудового договору або підприємницької діяльності.
З держбюджету Польщі таким мігрантам будуть фінансуватися внески до пенсійного фонду та страхування на випадок хвороби.
Як стверджують аналітики, протягом останніх років Польща прийняла рекордну кількість мігрантів, значна частина з яких – українці. Однак щоб виправити дисбаланс між працюючим населенням та кількістю пенсіонерів, країні потрібні більше 6 мільйонів трудових мігрантів як з числа іноземців, так і поляків, що живуть за кордоном.
Саме тому фінансування програм залучення трудових мігрантів з країн Східної Європи тільки зростатиме, стверджують фахівці.