Цієї неділі жителі Ірляви, а також Чабанівки, Андріївки та сусідніх сіл виходили на мітинг: перекривали міжнародну трасу «Київ-Чоп». Частина мешканців хочуть залишити землі для пасовищ і виступили проти зведення там сміттєпереробного заводу.
Порушень під час мітингу не було, на місці було близько 130 мітингарів. Один із них — житель села Чабанівка Іван Сембер. Каже: виступали, щоб не було сміття.
Натомість, житель села Ірлява Володимир сказав, що не проти заводу: “Чесно кажучи, я за будівництво заводу, бо люди йдуть, викидують мішки зі сміттям по дорозі. Тут сміттєвий бак був, уже його забрали. Кудись треба це все дівати”.
Заступниця голови Ірлявської сільської рад Галина Плеша розповіла:
Заступник начальника відділу в Ужгородському районі Держгеокадастру Закарпаття Мирослав Васьків пояснив, що з 2019 року до них не було жодного звернення з боку жителів села. А щодо сміттєпереробного заводу мають бути громадські слухання:
Наразі йдеться про використання землі поза селами Ірлявської сільради.
Інвестиційний проєкт представили в облдержадміністрації, каже голова ОДА Олексій Петров.
За словами голови ОДА, з жителями вже зустрічалися обговорити це питання. Наразі Департамент екології вивчає можливий вплив на природу. Олексій Петров каже: на громадські слухання прийшли 90 людей.
Наразі жителі Чабанівки хочуть відстояти землі для пасовищ. У селі нараховують, за їхніми словами, близько 30 корів.
У середу 12 серпня має відбутися сесія в Ірлявській сільраді, де визначатимуть, які ділянки і для яких потреб потрібно виділити.
Водночас голова ОДА прокоментував, що у питанні будівництва заводу знайдено компроміс.