Сучасний, устаткований новітнім діагностичним обладнанням урологічний кабінет відкрили в Ужгородській центральній міській клінічній лікарні. Допомогу в ньому надаватимуть ужгородцям та гостям міста висококваліфіковані урологи Олександр Зеленський, Олександр Сима та Олег Черниченко. Такий кабінет у закладі запрацює вперше.
Загалом Ужгородська центральна міська клінічна лікарня під керівництвом головного лікаря Павла Лукача кардинально оновлюється, наразі в будівлі тривають масштабні ремонти, започатковуються нові проєкти. Про роботу ж самого оновленого кабінету розповів нашому виданню асистент кафедри хірургічних хвороб медичного факультету УжНУ, лікар-уролог, дитячий уролог Олександр Сима.
– Пане Олександре, розкажіть, будь ласка, про нагальність потреби у відкритті такого кабінету в лікарні.
– Почнемо з того, що кабінету уролога в міській лікарні не було взагалі, але потреба в прийомі пацієнтів, які мають урологічні проблеми, дуже висока, особливо в Закарпатті, де підвищена епідеміологія сечокам’яної хворобі в зв’язку з високомінералізованими водами, які закарпатці полюбляють вживати. Кліматичні особливості місцевості, генетична спадковість та інші чинники теж сприяють зростанню кількості пацієнтів із урологічними недугами. Так, згідно з даними ВООЗ, хвороби сечостатевої системи уражають людей будь-якого віку, у тому числі молодих людей віком до 40 років. Загалом, за даними наукової літератури, рівень хвороб сечостатевої системи збільшився впродовж останнього десятиліття щонайменше на половину, і це дуже тривожна ознака.
Хто страждає більше – чоловіки чи жінки?
– За статистикою, жінки страждають частіше в 2,5 рази. Але для представників обох статей хвороби сечостатевої системи мають негативний вплив на здоров’я та якість життя.
– З чим найчастіше звертаються до вас пацієнти? З приводу яких недуг консультуєте?
– Гострі запальні захворювання верхніх та нижніх сечовивідних шляхів, сечокам’яна хвороба, простатит, еректильні дисфункції, дисплазія сечового міхура, орхіт, баланопостит, захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), уреаплазмоз, мікоплазмоз, герпес тощо – це все сфера нашої діяльності. До слова, в урологічному кабінеті ведеться прийом пари з приводу непліддя. Також у кабінеті здійснюємо діагностику онкоурологічних захворювань.
– Зачекайте, тобто, звернувшись до вас, можна отримати не тільки консультацію, а й обстежитись?
– Так, у кабінеті працює сучасний ультразвуковий апарат з доплерівським скануванням та можливістю мультифокальної біопсії, який дозволяє ставити діагноз із високою точністю та проводити діагностичні процедури під УЗ-наведенням. До речі, ця діагностична процедура проводиться в Ужгороді тільки в цьому кабінеті, за її допомогою можна чітко локалізувати проблемну ділянку для її подальшого гістологічного дослідження (це стосується пацієнтів з підозрою на пухлину).
Також у кабінеті є уро-гінекологічне крісло (на фото), що дозволяє пацієнтам проходити обстеження з комфортом. Встановлене новітнє ендоскопічне обладнання фірми Olimpus, за допомогою якого фахівці можуть проводити високоякісну відеоуретроскопію, цистоскопію, стентування нирок при блокуючому камінні. Крім того, за допомогою цього устаткування можемо взяти під легким знечуленням матеріал із сечових шляхів для біопсії.
Загалом із таким обладнанням можна проводити хірургію одного дня, що зараз так популярна в Європі. Фімоз, видалення невеликих шкірних утворень на статевих органах, видалення поліпів уретри тощо – усе це легко і швидко можна вирішити буквально за короткий час.
– Тобто, з такими проблемами людині не потрібно тривалий час перебувати в стаціонарі, фактично в день втручання можна отримати виписку і спокійно їхати додому?
– Усе вірно, головне опісля не забувати спостерігатись у спеціалістів.
– Прийом уже ведете?
– Прийом ведеться щоденно в кабінеті № 26 на першому поверсі Ужгородської центральної міської клінічної лікарні. Записатися можна в приймальному відділенні або за номером 0964652121.
– Спасибі за розмову, успіхів вам у роботі!
Наталія Петерварі для uzhgorod.net.ua