Нову установу було створено на базі Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці II у співпраці з Центром професійної підготовки у Матесалці та Професійно-технічною школою ім. Ласла Барошша.
З початку вересня студенти могли обрати з-поміж таких професій як шеф-кухар, автомеханік, перукар, косметолог, зварювальник, електрик та сільськогосподарський механік.
Під час урочистого відкриття в реформатській церкві Великої Доброні, яке відбулося 7 жовтня за участі Державного секретаря з питань національної політики Арпада Яноша Потапі, зі святковою промовою виступила ініціатор створення заклду, ректор Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці II Ілдіка Орос.
Вона окреслила боротьбу Товариства угорської культури Закарпаття (KMKSZ) за використання угорської мови та за систему освіти закарпатської угорської громади.
Також наголосила на важливості угорськомовної професійної підготовки у новоствореному закладі, який є першим елементом Закарпатської мережі професійного навчання Ede Egan. Надалі аналогічні заклади будуть створені в Берегові, селі Петрово (Пийтерфолво) на Виноградівщині та селищі Вишково на Хустщині.
Як зазначила І.Орос – це чудова можливість для тих молодих людей, які не склали екзамен з української мови і, відповідно, не зможуть продовжити навчання у вищих навчальних закладах України. Тепер вони можуть навчатися протягом двох років у коледжі – A beregszászi főiskola Nagydobronyi Szakképzési Központja.
Курс познайомить студентів із сучасними технологіями в Угорщині, але їм викладатимуть також українську термінологію та базове ділове право.
Під час навчання молоді люди будуть навчатися один тиждень у Великій Доброні, потім ще один тиждень – в одному з партнерських закладів в угорській Матесалці.
В Україні студенти отримають стипендію, щоб сплачувати гуртожиток та харчування, в той час як в Угорщині вони отримують триразове безкоштовне харчування та проживання в гуртожитку.
Також підписано договір з місцевими підприємствами, де студенти зможуть пройти практику.
Державний секретар з питань національної політики Арпад Янош Потапі повідомив, що з 2015 року угорський уряд започаткував у так званому Карпатському басейні створення майже 150 закладів професійної підготовки, а паралельно в заселених угорцями регіонах за кордоном стартували програми економічного розвитку. Ці дві програми, зі слів угорського вископосадовця, мають на меті сприяти виживанню угорців, які проживають за кордоном. Ці плани були реалізовані за підтримки трьох угорських міністерств.
Учасників церемонії відкриття також привітав начальник департаменту міністерства інновацій та технологій Угорщини Акош Мюллер та інші гості з Угорщини.
Зрештою учасники церемонії відкриття переїхали з храму до нової будівлі Центру професійної підготовки, де Ілдіко Орош та угорські гості офіційно відкрили будівлю центру та гуртожитку, перерізавши національну угорську стрічку.