Тячівський районний суд Закарпатської області ухвалив вирок винуватиці п’яної аварії, в якій загинула її подруга. За місяць до трагедії Етелла Менджул та Оксана Сойма з розмахом відзначали день народження останньої, а в день ДТП влаштували посиденьки з “перегонами”. Без мами залишилося четверо дітей, ростити їх і допомагати стати на ноги тепер будуть тітка та бабуся.
Докладніше про це читайте у матеріалі OBOZREVATEL.Погуляла – і за кермо
Увечері 15 жовтня 2020 року 26-річна Етелла Менджул та 42-річна Оксана Сойма зустрілися у магазині одягу, де працювала старша подруга. Поспілкувалися, випили, потім покаталися Дубовим, а вже вночі вирішили з’їздити до сусіднього населеного пункту. З ними в автомобілі був і хлопець – футболіст місцевого ФК.
У селі Красна Тячівського району автомобіль Lada Priora зіткнувся з бетонним містком і перекинувся на дах. Це сталося майже о третій годині ночі.
Пасажирка (сиділа попереду) загинула на місці ДТП. Етелла, яка була за кермом автомобіля чоловіка, та хлопець із заднього пасажирського сидіння отримали легкі травми. Футболіст першим зміг вибратися з машини та зателефонувати на 102 та у швидку.
Судмедекспертиза показала, що смерть Оксани Сойми настала від відкритої черепно-мозкової травми, що супроводжувалась переломами кісток склепіння та основи черепа, – шансів вижити не було жодних.
За кілька годин до своєї загибелі Оксана виклала у Facebook свій останній пост: “Іноді найкраща терапія – це довга дорога та гарна музика”.
У крові Етелли Менджул після ДТП виявили 1,17 проміле (такий результат може бути після вживання приблизно пів літра вина). Тож злочинне рішення сісти за кермо “напідпитку” призвело до найстрашнішого – смерті людини.
За місяць до трагедії зробили спільне фото
Етелла Менджул, яку місцеві жителі прозвали “зіркою Instagram”, – педагогиня, вона закінчила Мукачівський державний університет (напрям “Початкова освіта”).
Була дуже активною в соціальних мережах під ім’ям Стелла, постійно викладала селфі – фотогенічну молоду жінку засипали компліментами.
“Етелла заміжня, її чоловік старший на кілька років. Пара виховує маленьку доньку, дівчинка з інвалідністю. Дитина чудова – розумниця і красуня, батьки її обожнюють. Живуть у своєму будинку”, – розповіли OBOZREVATEL у Дубовому.
За словами місцевих жителів, те, що сталося, стало для всіх шоком: як вихователька могла сісти п’яною за кермо – ні в кого не вкладається в голові.
За місяць до трагічної ДТП Оксана Сойма відзначала день народження. Незважаючи на те, що дата не кругла, святкувала з розмахом – у популярному ресторані “Колиба у Ведмедя”. Там іменинниця сфотографувалася з подругою, через яку скоро загине.
Без матері залишилося четверо дітей, троє з яких неповнолітні. Їх жінка ростила без чоловіка.
М’який вирок
Тячівський районний суд Закарпатської області (головуючий суддя Володимир Гримут) визнав Етеллу Менджул винною у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, та призначив їй покарання у вигляді позбавлення волі на три роки з позбавленням права керувати транспортними засобами на два роки.
Зазначимо, що це мінімальне покарання за цією статтею, санкція якої передбачає до 8 років позбавлення волі.
“Обираючи обвинуваченій покарання, суд враховує обставини, які його пом`якшують: молода за віком, раніше до кримінальної відповідальності не притягувалася, щиро покаялася, провину свою визнала, сприяла розкриттю злочину, характеризується позитивно, має неповнолітню дитину-інваліда; а також обставину, яка обтяжує покарання: вчинила злочин у стані алкогольного сп`яніння”, – йдеться в опублікованому 17 січня вироку.
Також винуватиця ДТП заплатить круглу суму моральної шкоди потерпілим. Матері та тітці загиблої Оксани, які тепер будуть ростити її дітей, Етелла Менджул має виплатити одноразово 80 та 50 тисяч гривень відповідно. Двом же синам і двом донькам, які втратили маму, мільйон гривень – кожному по 250 тис. Тож загальна сума виплати становить 1 млн 130 тисяч.
А ось чи вирушить “зірка Instagram” найближчим часом у в’язницю – велике питання. Справа в тому, що вирок набирає законної сили після закінчення терміну подання апеляційної скарги. Якщо ж Етелла Менджул її подасть, то розгляд у Закарпатському апеляційному суді може затягтися на роки, а вихователька продовжуватиме працювати у дитсадку.