МВС має намір ввести чек-лист для помилок та відеофіксації.

Як обіцяють у МВС, екзамен для отримання водійських прав в Україні стане прозорішим, а оцінювання – зрозумілим. Головний сервісний центр МВС розробив та ввів для цього спеціальний чек-лист для практичного екзамену. Екзаменатори будуть відзначати у чек-листі типові помилки екзаменованих і виставляти оцінки за кожною стадією випробувань.

Наприкінці минулого року, нагадують у прес-службі МВС,  іспит на водійські права розділили на два етапи. Перший проходить на майданчику для навчання начальному управлінню, і там майбутні водії демонструють уміння розпочати рух на підйом і спуск, гальмувати і маневрувати.

Другий етап екзамена проходить на зазначеному маршруті серед дорожнього руху, і там водії повинні рухатися в потоці, дотримуватися ПДД і не створювати аварійні ситуації. В чек-листі екзаменатор буде ставити позначки про проходження або не проходження водіями етапу випробувань. Після закінчення іспиту людина може ознайомитись із зазначеними екзаменатором помилками, залишивши на чек-лист свою підпис.

За словами спікера Головного сервісного центру Інги Вишневської, введення чек-листу дозволить зробити процес здачі прозорішим.

— У нас багато змін в теоретичній частині іспиту, і залишилася проблемна практична частина, яка була суб’єктивною. Чек-лист – перший крок до прозорої системи оцінювання, – говорить Вішневська.

-— При підписанні чек-листа екзаменований може зафіксувати свою незгоду з результатом, оскаржити його в службовому центрі. В повну силу ця система запрацює після введення відеофіксації, коли можна буде перевірити всі скарги. Фото- та відеофіксація здачі іспиту планується ввести вже цього року .

Водії зі стажем досить обережно оцінюють новинки, але погоджуються, що вони повинні покращити якість підготовки новачків.

— Побачивши свої помилки у кермуванні, молоді водії сконцентруються на їх усуненні і будуть краще орієнтуватися в дорожній обстановці та ПДД, ніж “старики”, які підзабули, як треба вести себе на дорозі, – говорять водії.

А інструктори по кермуванню вважають хорошим знаком те, що екзамен розділили на дві частини, оскільки водії, які показували хороші результати на майданчику, на міських дорогах просто починали розгублюватися.

Залишити відповідь