У верхів’ях та середніх течіях річок Закарпаття продовжується спад рівня паводкової хвилі. У гірських та центральних районах області вода в р.Тиса знизилася від 0,7 до 3 метрів, однак на прикордонній території паводкова хвиля продовжує збільшуватися.
– У понеділок увечері максимальний підйом води в Тисі пройшов поблизу м.Вашарошнамень (Угорщина), – повідомляє Геннадій Москаль. – Над ранок річка через особливості русла повернулася на територію України й сьогодні до вечора досягне м.Чоп. Підйом рівня води очікується до 7,2 метрів, утім, загрози підтоплень немає.
Учора увечері р.Латориця в районі Чопа на 4 см перевищила історичний максимум катастрофічного паводка 2001р. Дамби витримали навантаження, підтоплень населених пунктів немає.
По р.Боржава максимальна паводкова хвиля пройшла поблизу с.Бене Берегівського району, вранці почався спад води.
Грудневий паводок спричинив високий рівень опадів у верхів’ях річок. За півтори доби випало 110 міліметрів дощу, тобто дві декадні норми. Три паводкові хвилі, які сформувалися у верхів’ях протягом 9 – 17 грудня, в низовині наклалися й об’єдналися в один.
У середній течії Боржави (Іршавський і Виноградівський райони) переливи через дамби і зона підтоплень перевищили рівень катастрофічного паводка листопада 1998р., а в районі Чопа рівень води в Латориці перевищив рівень катастрофічного паводка 2001р. Зараз, на щастя, обійшлося без жертв і руйнувань приватного житла чи об’єктів соціальної сфери.
Довідково:
Найбільш руйнівним на Закарпатті був паводок у листопаді 1998 року на річках Тиса, Латориця, Теребля, Тересва та Боржава. Тоді вода залила 120 міст і сіл, зруйновала більше 2,5 тисяч будинків, 17 людей загинуло, більше 20 тисяч людей були евакуйовані.
Під час паводка в березні 2001 загинуло 9 людей, зруйновано 2 тисячі будинків та більше 50 км доріг, затоплено 255 міст та сіл, евакуйовано 14 тисяч людей.