За 2017 рік на Закарпатті трапилося на 10 відсотків менше ДТП з потерпілими, ніж у 2016-му. У понад 200 провадженнях матеріали уже скеровано до суду

Закарпатська поліція продовжує роботу над тим, аби убезпечити учасників дорожнього руху від нещасних випадків на дорозі. 2017 рік став насправді показовим у питанні профілактики ДТП. Саме за минулий рік у області зафіксовано суттєві покращення за цим напрямом.

Згідно зі статистичними даними, на Закарпатті протягом 12 місяців минулого року зареєстровано близько 600 аварій з потерпілими. У 55 випадках наслідки ДТП були смертельними. Із загальної кількості зареєстрованих проваджень за статтею 286 Кримінального кодексу України у 226 справах матеріали з обвинувальними актами направили до суду.

В Головному управлінні Нацполіції в Закарпатській області впевнені, що у покращенні аварійної ситуації на території області визначальну роль відіграли нововведення, що повною мірою вступили в дію у 2017-му. Йдеться про посилення роботи груп реагування патрульної поліції у районах Закарпаття та впровадження нових штрафів за порушення правил дорожнього руху.

Начальник відділу з розслідувань дорожньо-транспортних пригод з потерпілими слідчого управління поліції Закарпаття Василь Зубакастверджує, що позитивно відобразилися зокрема і збільшення штрафів за керування транспортом напідпитку.

«З тих пір, як штрафні санкції за статтею 130 КУпАП суттєво зросли, громадяни почали зваженіше підходити до питання керування автомобілем у стані алкогольного сп‘яніння. Тепер водієві зручніше і дешевше, випивши алкоголю, не сідати за кермо, а дочекатися, доки алкогольне сп‘яніння пройде, і тоді, на тверезу голову, свідомо вирушити у дорогу на авто. Так він не тільки збереже кілька тисяч гривень у гаманці, але й убезпечить оточуючих від непоправних наслідків, які можуть виникнути через дезорієнтацію п‘яного водія», – пояснює Василь Зубака.

Найбільше аварій трапилося на Тячівщині та Ужгородщині, а також у самому обласному центрі Закарпаття. Близькість кордону іноді утруднює розшук водіїв, що втекли з місця автопригоди. Відтак поліція наголошує: якщо ви стали свідками дорожньо-транспортної пригоди, краще одразу поінформуйте про це правоохоронців. Вчасне реагування на інцидент спростить процес розслідування та допоможе встановити особи причетних до надзвичайної ситуації.

Серед найрезонансніших справ за фактами аварій з потерпілими, які поліції Закарпаття довелося розслідувати у 2017-му, Василь Зубака згадує смертельну аварію на трасі Київ-Чоп, на Воловеччині. В січні до поліції надійшло повідомлення про аварію з потерпілими. Правоохоронці встановили, що водій «Skoda Octavia» не впорався з керуванням і виїхав на зустрічну смугу. Там автомобіль на швидкості в‘їхав у каміон «ДАФ». У результаті зіткнення на місці аварії загинули двоє людей, ще одного учасника ДТП не стало в реанімації Воловецької ЦРЛ. Водія було госпіталізовано до реанімації.

За даним фактом поліція розпочала кримінальне провадження за частиною 3 статті 286 Кримінального кодексу України.

Не менший резонансу викликала і ДТП на Рахівщині, що трапилася у листопаді. Внаслідок аварії померли п‘ятеро пасажирів позашляховика. Троє з них загинули на місці аварії, а ще двоє – померли у лікарні. За фактом смертельної ДТП поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 3 ст. 286 ККУ, тобто порушення правил безпеки дорожнього руху, якщо вони спричинили загибель кількох осіб. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3 років. Винуватець аварії перебуває у СІЗО. Слідство у справі триває.

За обома справами матеріали скеровано до суду.

Відділ комунікації

поліції Закарпатської області

Залишити відповідь