Ремонтні роботи вже візуально завершені, кореспондент Beregovo.today захотів на власні очі оцінити, як оновилась садиба родинного маєтку барона Жигмонда Перені , якою кілька років став опікуватись Закарпатський угорський інститут ім. Ф. Ракоці ІІ.
Але спроба виявилася марною. Старовинна садиба, з оновленим, охайним сквером тепер обнесена парканом (добре, що хоч з решіток, а не суцільним) і закрита на ворота, і з фасаду, і з тилу. Сторожі, котрі чергують на території садиби позмінно, без дозволу керівництва інституту нікого не пускають.
І це, м’яко кажучи, дивно, якщо не сказати – обурливо. Адже старовинна будівля, як було сказано вище, є однією з найцікавіших історичних будівель Берегова. Вона мала б увійти до намиста його архітектурних перлин, стати точкою екскурсій для туристів. Зокрема, й угорських, для яких постать національного героя Угорщини Жигмонда Перені, є більш ніж видатною. Однак тепер і угорський турист, якщо він прибув до Берегова самостійно і не має зв’язків з керівництвом ЗУІ, позбавлений подивитись на родинний маєток барона-мученика. Позбавлені можливості відпочити в сквері й мешканці Чопівки-Ардо, які живуть в цьому районі, колишньому селі Берегардо. Поставлений хрест і на точці туристичного маршруту для туристів з інших регіонів України, які, після послаблення карантину, почали прибувати до Берегова.
Всіляко вітаючи діяльність Закарпатського угорського інституту ім. Ф. Ракоці ІІ у справі порятунку історичної садиби, яка не мала навіть охоронного статусу і могла просто зруйнуватися, тим не менш не можна не висловити своєї незгоди з тим, що віднині будівля та сквер перебуватимуть без права вільного доступу до них берегівчан та гостей Берегова. Така ситуація є геть неспівставна з образом Берегова як європейського туристичного міста.