Частина українців ніколи не захворіє на коронавірус, попри контакти із зараженими Covid-19 – і справа зовсім не в засобах захисту.
Про це заявив відомий лікар-інфекціоніст Євген Дубровський, повідомляє «Обозреватель».
«Є прошарок людей, які не захворіють взагалі. Їх імунна система побудована так, що не пускає цей вірус. Він не може ніде прикріпитися або ж швидко знищується неспецифічними вродженими чинниками. На практиці бачимо людей, які не хворіють, хоч реально мають близький контакт. Таке є і серед лікарів», – зазначив він.
За словами Дубровського, коронавірус небезпечний своїми ускладненнями, і людей рятували не антибіотики, а своєчасне призначення кроворозріджувальних препаратів. Лікар уточнив, що Covid-19 викликає утворення тромбів, мікротромбів, що провокують інсульти, інфаркти, тромбоемболічні ускладнення в легенях.
«Основна група ризику – пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, люди з надмірною вагою, діабетом. Якщо сімейний лікар, навіть не бачачи своїх пацієнтів (що неправильно), надавав правильні рекомендації – це могло врятувати їх від важких наслідків», – підсумував він.
Також вчені дослідили, що повторно заразитися коронавірусом сильно ризикують люди з ослабленим імунітетом після першої хвороби, яка протікала у важкій формі, а також через реактивізацію залишків інфекції в організмі людини.
Про це йдеться в дослідженні вчених, опублікованій в журналі BMJ Case Reports, пише Deccan Herald.
Як зауважують фахівці з Медичної школи Єльського університету в США, перше важке інфікування Covid-19 може супроводжуватися легшими симптомами вже вдруге.
Вчені описали випадок із 40-річним чоловіком, який був госпіталізований з легкою формою коронавірусної хвороби через 4 місяці після першого нападу важкої хвороби у квітні 2020 року.
У пацієнта був добре контрольований діабет 2 типу, недостатня активність щитовидної залози та ожиріння – все це є відомими фактори ризику важкої інфекції Covid-19. Повідомляється, що під час першого нападу інфекції він був госпіталізований з утрудненим диханням та пронизливим хрипом. У чоловіка також розвинулася дихальна недостатність, і йому була потрібна штучна вентиляція легенів і антикоагулянти, а також різні інші ліки, які використовуються для лікування Covid-19. Вже після виписки з лікарні через три місяці він знову дав позитивний результат на коронавірус і був госпіталізований з задишкою та періодичними нападами задухи.
Автори дослідження вважають, що легші симптоми вдруге можуть бути викликані залишковим імунітетом від першої важкої інфекції.
Водночас вчені визнають, що потрібні більш ретельні дослідження і спостереження для підтвердження гіпотези, що зниження імунітету або відсутність антитіл після першого епізоду інфекції SARS-CoV-2 може сприяти повторному інфікуванню.