На шляху в боротьбі з вживанням наркотиків мотивація являє собою перший і дійсно важливий крок. Абсолютно будь-який лікувальний процес, зокрема й лікування наркоманії, починається саме з цього. Оскільки жодна залежність не пройде так просто, якщо у хворого немає мети і величезного бажання побороти недугу. І якщо ви не хочете тихо збоку спостерігати, як ваша близька людина повільно йде з нормального життя, слід негайно бити на сполох і намагатися їй допомогти.
Залежна людина – хто це?
Перш за все, варто розуміти, що залежна людина – це та, чиє життя підпорядковане наркотикам, алкоголю або іншим згубним звичкам сучасного світу. У таких людей відсутні життєві цілі, інтереси, пріоритети виставлені неправильно. А все життя поглинуте лише наркотиками (або іншим об’єктом залежності).
Коли йдеться про наркотичну залежність, варто розуміти, що звикання до ПАР відбувається набагато швидше, ніж до алкоголю. Вона не має можливості радіти або отримувати будь-яке задоволення від звичних усім речей. Тільки лише наркотики здатні привнести в її життя заспокоєння і психологічний комфорт.
Як допомогти позбутися наркотичної залежності близькій людині?
Насправді, що б залежна людина не стверджувала і як би себе не поводила, лікування наркотичної залежності має один найважливіший аспект – це сім’я хворого. Саме на ньому і будується вся мотивація відновлення хворого. І в переважній більшості випадків для згоди людини звернутися в центр реабілітації потрібна участь її близьких і рідних, сім’ї та друзів, яким не байдужа її доля.
І якщо найближчою людиною наркоману є саме ви, то діяти потрібно починати просто зараз! Перш за все, дайте зрозуміти, що ви любите цю людину будь-якою, незалежно від її пристрастей. Однак, додайте, що ви переживаєте і хвилюєтеся за стан рідної людини, що турбуєтеся з цього приводу. Що ваше спільне майбутнє стоїть під загрозою, і ви не хочете цього так залишати.
Найважливіше – це розмовляти спокійно і стримано. У жодному разі не переходьте на підвищені тони і точно не варто кричати, доводячи свою правоту. Утримайтеся від моралей, голосінь, зайвої драматургії. У жодному разі не можна дорікати або звинувачувати людину. В іншому разі вона може закритися від вас. Адже у будь-якого наркомана на подібні ситуації існує лише одна реакція – опір. Розмовляючи спокійно, ви уникнете надалі того, що людина почне уникати подібних розмов.
І найважливіше: щойно вам вдалося вмовити наркомана звернутися по допомогу, не варто відкладати це ні на хвилину. Реабілітаційний центр для залежних «Еверест» пропонує комплексне лікування наркозалежності, алкоголізму, ігроманії. А якщо всі ваші доводи і вмовляння не подіяли на хворого, і ви все ще не знаєте, як допомогти наркозалежним, психолог центру реабілітації допоможе підібрати потрібний підхід у кожному індивідуальному випадку. Головне – це не здаватися!