Посада Прем’єр-міністра в Україні з’явилася в березні 1992 року. Відтоді в Україні змінилося 17 керівників Кабінету міністрів.
Олексій Гончарук, став прем’єром у серпні 2019 року 18-им за ліком главою українського Уряду. Його каденція склала 143 дні.
У середу, 4 березня, нардепи відправили у відставку главу уряду Олексія Гончарука і його Кабінет міністрів. Відставку Гончарука та його Кабміну підтримали 353 нардепи. Так, нардепи схвалили відставку віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби; віце-прем’єр-міністра України – міністра цифрової трансформації Михайла Федорова; віце-прем’єр-міністра – міністра розвитку громад і територій Дениса Шмигаля; міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофія Милованова; міністра фінансів Оксани Маркарової; міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Олексія Оржеля; міністра інфраструктури Владислава Криклія; міністра освіти і науки Анни Новосад; міністра охорони здоров’я Зоряни Скалецької (Черненко); міністра культури, молоді та спорту Володимира Бородянського; міністра внутрішніх справ Арсена Авакова; міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Оксани Коляди; міністра Кабінету міністрів Дмитра Дубілета; міністра закордонних справ Вадима Пристайка; міністра оборони Андрія Загороднюка.
Отже, Гончарук як Прем’єр міністр став першим, хто працював на цій посаді менше, аніж півроку. У даному контексті ми говоримо лише про тих посадовців, які займали прем’єрську посаду без доточки в.о. Якщо ж брати до уваги ще й тих, хто тимчасово виконував обов’язки Прем’єр міністра, то беззаперечним “рекордсменом” у цьому реєстрі є Валентин Симоненко, котрий був першим виконувачем обов’язків Прем’єр міністра України між каденціями Вітольда Фокіна та Леоніда Кучми у 1992 році. Працював Валентин Костянтинович на цій посаді аж…12 днів.