Останній видавав себе за прем’єр-міністра віртуальної держави «Республіка Підкарпатська Русь» та координатора так званих «Мережевого Русинського Руху» і «Русинського Фронту».
Зокрема Петро Гецко, який переховувався у Москві, опублікував звернення від імені русинів Закарпаття до Президента РФ Путіна з проханням здійснити “миротворчу операцію”, відновити та визнати державність “Республіки Підкарпатська Русь” – пише Mukachevo.net.
Також Петро Гецко, як зазначається у вироку суду, “вступивши в таємну угоду з невстановленими слідством особами, розробив ряд документів, у відповідності до яких планувалося з використанням так званих «радикальних підрозділів Русинського руху» та сил Угорської общини, підконтрольних угорській партії «За кращу Угорщину», здійснити на території Закарпатської області підривну діяльність, спрямовану на дестабілізацію ситуації в регіоні та підготовку підґрунтя для силового захоплення влади на Закарпатті”.
Так, в документі «План по обеспечению федерального статуса Закарпатья», реалізація якого була розрахована на 15-25 жовтня 2014 року, передбачалося силове вирішення питання надання Закарпаттю федеративного статусу – захоплення основних адміністративних будівель, комунікацій в містах Мукачеве, Ужгород, Хуст; оголошення про створення Тимчасового Уряду русинсько-угорської автономії у складі єдиної України в м. Мукачеве; перекриття чотирьох автомобільних та двох залізничних перевалів в смт. Ясіня, с. Нижніх Воротах, с. Волосянці та с. Уклин, захоплення аеропорту в м. Ужгороді; звернення до київської влади з пропозицією підписати федеративну угоду між Києвом та Мукачеве про визнання Закарпаття федеративним суб`єктом; прийняття Тимчасовим Урядом Декретів про перепідпорядкування йому органів внутрішніх справ, прокуратури, СБУ, судів, про передачу повноважень місцевих органів Тимчасову Уряду.
У документі «Контртеррористическая операция в Закарпатье…» міститься відомості про силове захоплення території Закарпатської області із зазначенням стратегічних цілей, зокрема міст Ужгорода, Мукачево, Хуста, Рахова, Міжгір`я, Великого Березного, які необхідно захоплювати в першу чергу, стратегічних об`єктів газокомпресорних та електричних станцій, аеропорту м. Ужгород тощо.
Таким чином, своїми умисними протиправними діями підсудний вчинив державну зраду, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності України.
Оскільки П. Гецко обвинувачувався у вчиненні злочинів, зазначених у частині 2 статті 297-1 КПК України, оголошений у міждержавний розшук, знав про розпочате кримінальне провадження, однак переховувався від суду на території Російської Федерації, судовий розгляд у кримінальному провадженні здійснювався за відсутності обвинуваченого (in absentia).
На підставі ст. 70 КК України, за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, Петра Гецка засудили до 12 (дванадцяти) років позбавлення волі. Строк відбування покарання буде рахуватися з часу його затримання.
Також головний сепаратист Закарпаття має сплатити на користь держави процесуальні витрати за проведення експертних досліджень в сумі 13411,78 гривень.