В обласному центрі під Департаментом праці та соціального захисту населення м. Ужгород мітингували одинокі мами.
Протестували проти нових умов при значення соціальних виплат «матері-одиначки», інформує Про Захід. Справа у тому, що з 1 липня 2020 року допомога на дітей одиноким матерям призначається за новими умовами. Допомога на дітей одиноким матерям не призначається, якщо:
1) у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи.
2) особи, які входять до складу сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям, здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатили (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень;
3) у власності сім’ї є друга квартира (будинок), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території в Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі;
4) у власності сім’ї є більше, ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).Тобто одинока мати, що б отримувати грошову допомогу від держави, має працювати, вчитися або хоча б шукати роботу через Центр зайнятості.
Одним з основних прохань також була вимога надавати статус безробітного, не враховуючи документ про закінчення навчального закладу. Вже рік, як в Україні матері-одиначки потрапили під пильну увагу соціальних служб Причина – зловживання з встановленням батьківства. Кількість одиноких матерів різко зросла після підвищення розміру виплат. І звичайно, не всі одинокі мами є самотніми.
Чому їх більшає?
У 2002 році в Україні було 27,2 тис. одиноких мам. Тоді держава виплачувала всього 10% від мінімальної зарплати – 11,8 грн на місяць. З 2005-року держава виплачує різницю між фактичними доходами і прожитковим мінімумом, інформуєСегодня.
Всього за 10 років одиноких матерів стало більше в 23 рази – 610 тис. А в свідоцтвах про народження дитини в графі батько все частіше стоїть прочерк. Все це заради тисячі-двох гривень. За наш з вами рахунок, до речі.
Це насправді так вигідно?
Розмір виплати для одинокої матері залежить від доходів, які отримує сім’я. Оскільки доходи батька не враховуються, така сім’я має право ще й на субсидію. Судячи з судових реєстрів, таких випадків по країні – тисячі.
Тих, хто попався на шахрайстві, суд змушує повертати державі десятки тисяч гривень. Працівники соціальних служб час від часу влаштовують рейди на фейкових одиноких матерів.
Чому це не вигідно?
Через те, що офіційно батька немає, жінка не зможе зажадати аліменти у випадку розлучення. А аліменти – більше, ніж соцвиплати.
А як щодо татів-хитрунів?
Батько, який вирішив поставити в свідоцтві про народження прочерк заради соцвиплат, не має права відвідувати дитину в лікарні, забирати зі школи, приймати рішення про місце проживання і виїзд дитини за кордон. Щоб встановити офіційне батьківство, доведеться звертатися до суду. А це – довготривале задоволення.