Про те, де найвигідніше орендувати житло, розповіли аналітики OLX.
Дані у квітні цього року показують, що активність людей, які шукають житло під таку потребу, зросла на 52% у порівнянні з минулим роком. Найактивніше зараз люди відгукуються на пропозиції про подобову оренду житла на Закарпатті, Кіровоградщині та Дніпропетровщині. У 82% випадків українці бронюють помешкання телефоном.
За типами житла попит у різних регіонах такий: квартири подобово, погодинно активно шукають у Закарпатській, Кіровоградській та Черкаській областях; короткострокова оренда будинків — у Кіровоградській, Вінницькій та Волинській областях; готелі та бази відпочинку — на Черкащині, Житомирщині та Дніпропетровщині; хостели, ліжко-місця — у Вінницькій та Полтавській областях.
Як стверджують експерти, серед великих міст України зараз найдешевше винаймати житло в Києві, а найдорожче в Ужгороді — зі зрозумілих причин.
«У порівнянні з усіма великими містами, в Києві найнижча середня вартість ночівлі в однокімнатці — всього 578 гривень на добу. В Черкасах доведеться віддати близько 600 гривень за ніч, а найдорожче — в Ужгороді. Тут оренда доби в однокімнатній квартирі обійдеться, в середньому, у 850 гривень», — розповіли аналітики.
З орендою будинків ситуація відрізняється, адже на сайті станом на травень є лише близько 1355 активних оголошень. Аналітики наводять такі дані: у Кропивницькому оренда будинку на добу коштуватиме близько 725 грн; на Волині — від 925 грн до 1 436 грн; у курортних містечках Карпат — 1 000-2 000 грн на добу.
Якщо людина обере для ночівлі готель чи базу відпочинку, то найдешевша оренда буде на Житомирщині. Там така послуга обійдеться у 500 грн. Трохи дорожче буде в Києві — у середньому 576 грн на добу. Однак така ціна менша, ніж була до воєнного стану.
Найдешевшим варіантом буде хостел. Аналітики наводять такі ціни по містах: Полтава — 150 грн на добу; Вінниця та Ужгород — по 200 грн; Львів — 280 грн; Івано-Франківськ — 350 грн.